Yenidoğan İçin Kıyafet Seçimi

Yenidoğan İçin Kıyafet SeçimiAnne babaların yenidoğan bebekleri konusunda yaşamakta oldukları sıkıntıların başında, kıyafet seçimini doğru şekilde yapamamaları geliyor. Böyle olunca da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, bebeklerine özel kıyafetleri tam olarak seçemiyorlar. Halbuki gerekli olan adımları üzerinde durulması ile beraber artık bebek kıyafetlerini seçmek daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş olacak. Yenidoğan kıyafeti seçerken güzel görünmesinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı başlıklar bulunmakta.

Giysiler Neye Göre Seçilmeli? 

Öncelikli olarak bu aşamada dikkat edilmesi gereken şeylerin başında kıyafetlerin mümkün olduğu kadar rahat ve fonksiyonel olması gelmekte. Sık yıkamaya uygun olacak olan kıyafetler aynı zamanda bebeğin dünyaya gelmiş olacağı iklim koşulları ve mevsime göre de seçilmelidir.

Özellikle son dönemlerde yenidoğan kıyafeti konusunda oldukça farklı tarzda kıyafetler ortaya çıkmaya başladı. Böyle olunca pek çok kişi en iyi seçimin nasıl olabileceği ile alakalı tam anlamıyla bilgi sahibi olamıyorlar. Bunun sonucunda da bebeğin içerisinde kendini rahat hissetmediği kıyafetler seçilmiş olabiliyor.

Bu aşamada düğmeden çok çıtçıtlı kıyafet modelleri arasından seçimin yapılması oldukça yararlı olacaktır. Çünkü bu sayede bebeğin kıyafeti ya da altı değiştirilirken büyük kolaylık sağlanmış olacaktır. Ayrıca kıyafette yer alacak olan parçaların bebek yatarken onu rahatsız etmemesi de yine dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken konular arasında kendine yer bulmaktadır.

Yenidoğan Bebeğin Cildine Uygun Kumaşlar Seçilmeli

 Özellikle pamuk başta olmak üzere doğal iplikten yapılmış olan kumaşlar bebekleri cildi için en uygun olan kumaşlar olarak bilinmektedir. Dolayısıyla yapılacak olan kıyafet seçiminde bu tarz kumaşların olmasına dikkat etmek oldukça büyük bir öneme sahip olacaktır. Aksi durumda yani yanlış kumaş seçimi ile beraber bebeklerin cildi oldukça ciddi anlamda zarar görebilecektir.

Başta sentetik kumaşlar olmak üzere birçok farklı kumaş yenidoğan kıyafeti olarak seçilmemesi gereken kumaşlar arasında kendine yer bulmaktadır. Saçaklı, tüylü, dantelli ve bağcıklı kıyafetler her ne kadar çok güzel bir görüntüye sahip olsa da bebekler için uygun olmadığından, anne babalar tarafından mümkün olduğunda tercih edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.