Ameliyat İzlerine TCA Peeling

Ameliyat İzlerine TCA PeelingKeşfi 18.yüzyıl başlarında olan, daha o günlerde kullanılmaya başlayan TCA (triklorasetik asit), modern bilimin ilerlemesiyle, günümüzde çok sık başvurulan bir tedavi materyali olmuştur. Orta dereceli bir asittir. Deri üzerinde ölü cildi dökerek yenisinin çıkmasını sağlarken, bunu en sağlıklı ve hızlı şekilde yapar. Tca kullanımına titizlikgösterildiği takdirde, lazer tedavisi veya klinikte yapılan kimyasal peeling seanslarından daha hesaplı olması tercih edilmesinin başka bir sebebidir. Ayrıca lazeryöntemlerinin sorunu çözmediği olduğu gibi, kanserojen etkilere sebep olup olmadığı hala tartışma konusudur. Ciltte her türlü leke, iz ve yaşlanmaya bağlı kırışıklar için ideal bir çözümdür.

Ameliyat sonrası vücudumuzda görünen veya görünmeyen yerlerde kalan dikiş izleri, çoğu kişiyi rahatsız eder. Kötü görünümü belki de yaşadığımız ameliyat deneyiminin stresli anlarını hatırlattığı için, bize katlanarak rahatsızlık verir. Elbette bu izlerin geçirilmesinin zaman ve maddi anlamda külfeti olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Özel klinikler elbette bir seçenek fakat seans başına alan ücretler oldukça yüksek olabildiği gibi aynı zamanda her seansa katılmak için harcanan zamanda azımsanacak gibi değildir.

Her bir ayda tekrarlanacak ve takriben bir seneye yakın bir zamanda uygulanacak Tcapeeling , ameliyat izlerini sağlıklı bir şekilde ortadan kaldıracaktır. Ameliyat izlerinden sıkıntı duyan, bu yüzden neredeyse depresyona giren kişiler, kliniklerde yapılan uygulamaların bütçelerini aşmasıyla daha çok sıkıntıya girebilir. Evde uygulanabilen ve talimatlara uyulması halinde  yan etkileri olmayan ya da minimum düzeyde kalan Tcapeeling etkisi dermatologlar tarafından test edilmiş, güvenli bir asittir.

Ameliyat izlerine uygulayacağınız Tca sağlık bakanlığından onaylı olmalıdır. Üretici firmanın güvencesi altında olan ürünleri tercih etmelisiniz. Merdiven altı üretim olan Tcalardan uzak durunuz, zira tca etken maddesi az olacağından sonuç almanız bir seneden fazla sürebilir ve yan etkileri maksimum derecede yaşayabilir, en iyi ihtimalle paranızın karşılığını alamayabilirsiniz. Cildinizin hassasiyeti, rengi ve tipi tcapeeling uygulamasında önemli yer tutar. Beyaz tenli kişiler, koyu tenli kişilere oranla tcapeelingden bir kademe daha fazla yarar sağlar. Ameliyat izlerinin bulunduğu yere süreceğiniz çökelti, ayda bir tekrarlanarak uygulanmalı, bu işlem sonrası derinin yenilenmeye başladığını görebilirsiniz.

UYGULAMA VE SONRASIUYGULAMA VE SONRASI.

Şişenin içindeki TCA miktarına bağlı olarak, tcapeeling yapımı farklılık arz edebilir. En güvenilir yöntem aldığınız ürünün üzerinde yazan talimatlardır. Genellikle %35 tca solüsyonu kullanmanız gerekir. Ağız ve göz kenarlarına sürmemeye dikkat ediniz.  İşlem yapılacak bölgede iltihaplanma veya açık yara varsa kesinlikle uygulamaya yapmayın. Bunun orta dereceli de olsa bir asit olduğunu unutmayınız.

Ameliyat izi olan bölgeyi peeling öncesi temizleyin ve kurulayın. Çubuk pamukla tca uygulamasına başlayın. Prospektüse göre hareket edin. İlk başta tedbir amaçlı az bir solüsyonla işe başlayın. Cildinizdeki reaksiyonları gözlemleyin. Bire dakika aralarla işleme devam edin. Bu hem olası cilt tepkilerini ölçmenize hem de solüsyonun deriye daha fazla temas etmesine yardımcı olacaktır. Uygulama bitince, birkaç dakika bekleyiniz ve suyla temizleyiniz. İşlemin doğru yapıldığının ilk belirtisi: gözle görülür bir beyazlamanın cilt üzerinde oluşmaya başlamasıdır. Hafif kızarıklar sizi endişelendirmesin. Bu olağan bir reaksiyondur. E vitaminli krem sürmeniz, derinin nemlendirilmesini sağlar çünkü tca cildinizi kurutacaktır. Pişik krem takviyesi aynı derecede önemlidir. Gün içerinde iki kez krem ve nemlendirici sürmek önemlidir.

Cilt tipi, deri hassasiyeti, ameliyat izlerinin derinliği ve görünürlüğüne bağlı olarak, yedi günde kabuklanmalar, soyulmalar başlayacaktır. Soyulma işlemi kendiliğinden olmalıdır. Elle soymayınız. Elle soyulmalarda istenmeyen neticelere sebep olabilirsiniz. Bu dönemde, deride kırmızılaşma gözlemlenebilir. Ufak çaplı şişkinlikler sizi korkutmasın. Talimatlara uyarak yapacağınız her işlem güvenlidir. Ayda bir kez eğer gerek görülüyorsa malzemeyi arttırarak işleme bir yıl devam edin.

Ameliyat izleriniz, vücudunuzun görünen yerlerindeyse, güneş koruyucular kullanın veya o bölgeyi örtecek şeyler giyin. Mümkünse risk almayın ve dışarıda güneşe maruz kalmayın. Çok sıcak duşlardan uzak durun.

Mütemadiyen yapılan uygulamalarda ameliyat izlerinin yavaş yavaş geçtiğini göreceksiniz. İlk tcapeeling yaptığınız günden itibaren kendini gösterecek etkiler, 2 ay sonra iyiden iyiye kendini göstermeye başlayacaktır. Bu süreçte asla kötümserliğe kapılmamalı ve sabırlı olmalısınız. Unutmayın ki; Roma bile 7 günde kuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.