Reklam Nedir

Reklam NedirBugün sizlere reklam nedir? nasıl yapılır? kimler reklam yapar? reklam çeşitleri nelerdir? sorularının cevaplarından bahsedeceğiz.

 

Reklam Nedir?

Doğrudan posta, telefon, matbaa, radyo, televizyon ve internet gibi araçlarla, nedenler, mallar ve hizmetler, fikirler, organizasyonlar, insanlar ve yerler hakkında ücretli, kişisel olmayan, kamusal iletişim aracıdır. Genellikle bir reklam ajansı tarafından tasarlanırlar. Pazarlamanın ayrılmaz bir parçası olan reklamlar, bilgilendirmek, tanıtım ve motive etmek için tasarlanmış kamusal duyurulardır. Amaçları, alıcının düşünce modelini (veya satın alma davranışını) değiştirmek, böylece reklamverenin (birey, marka, kuruluş vb.) istediği işlemi yapmaya ikna edilmesidir. Radyo veya televizyonda yayınlandığında, bir reklam ticari olarak adlandırılır. Bazı reklam türleri aşağıdakiler gibidir;

Gazete

Gazete reklamcılığı, işletmenizi geniş bir müşteri kitlesine tanıtabilir. Görüntülü reklamlar, kâğıt boyunca yerleştirilirken, sınıflandırılmış listeler belirli bir bölümün konu başlıkları altındadır. Yerel ya da ulusal gazetenizdeki reklamların size en iyi sonuçları verdiğini görebilirsiniz. Yaratıcılık gerektirmez, gelenekseldir.

Dergi

Alanında önde gelen bir dergide reklam vermek hedef pazarınıza hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir. Okuyucular (potansiyel müşterileriniz) dergileri boş zamanlarında okuma eğiliminde ve daha uzun süre tutmakta ve reklamlarınızı dikkat çekmek için çok sayıda fırsat sunmaktadır. Dergiler, genel olarak tüketicilere (örneğin, ilgi grubuyla örneğin kadınlara) ve ticarete (sanayi / iş tipi, örneğin konukseverlik) hizmet eden tasarımlardır. Ürünlerinizin renkli olarak gösterilmesi gerekiyorsa, bir dergideki parlak reklamlar, genellikle gazete reklamlarından daha pahalı olsa da, ideal olabilir.Dergiler genellikle belirli bir kasaba gibi küçük bir alana hizmet etmez. Hedef pazarınız dolaşımın sadece küçük bir yüzdesi ise, o zaman reklamcılık uygun maliyetli olmayabilir.

İnternet

İnternette olmak yeni müşterileri çekmek için uygun maliyetli bir yol olabilir. Düşük bir maliyetle küresel bir kitleye ulaşabilirsiniz. Birçok müşteri, satın alma kararını almadan önce çevrimiçi olarak işletmeyi araştırır.

Marka Nedir?

Marka diğer ürün, hizmet veya kavramlardan açıkça ayırt edilen, kolayca iletilebilen ve genellikle pazarlanabilen bir ürün, hizmet veya konsepttir. Marka adı, ayırt edici ürün, hizmet veya kavramın adıdır. Markalama, marka adını oluşturma ve yayma sürecidir. Markalama, bireysel ürün ve hizmet adlarının yanı sıra tüm kurumsal kimliğe uygulanabilir. Genelde, bir logo ile temsil edilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.