Porselen Makyaj Malzemeleri

Çokça duyduğunuz bir makyaj tekniği olan porselen makyaj konusu son dönemlerde daha fazla tercih edilmeye başlandı. Peki nedir bu porselen makyaj? Porselen makyaj malzemeleri nelerdir? Doğru ürünler kullanılması ve doğru tekniklerin bilinmesi yeterli. Cildi porselen ten makyajı öncesi ölü derilerden temizlenmeli ve nemlendirilmeli. Porselen makyaj ağır ve kalıcı uzun süre kalıcı olduğu için televizyon sunucuların, dizi oyuncularının ve gelinlerin tercih ettikleri makyajdır.

Porselen Makyaj Nedir

Porselen MakyajPorselen makyaj malzemelerinin en önemlisi son derece örtücü özelliği olan fondöten. Porselen makyaj yapmak istediğiniz zaman malzemeleri genelde, markaların kendi internet sitesi üzerinden satılan porselen makyaj malzemeleri satın alınabilir. Porselen makyaj cildi çok fazla önde tuttuğu için gözleri geri plana atar. Bu yüzden açık tenli bir göz makyajı yapılmazsa gözler çok sönük kalır. Bu yüzden porselen makyaj malzemeleri almadan önce bu konuda bilgi sahibi kişilerden kısa süreli ders alınmalı.

Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselen makyajın diğer makyajlardan farkı daha kalıcı olması ve daha uzun süre dayanmasıdır. Porselen makyaj yapmak için  porselen makyaj malzemeleri ve isimleri ise;

Ağda  : Porselen makyaj yapmadan önce cilt yüzeyinde bulunan tüyler alınmalı. Porselen makyajın daha iyi görünmesini sağlar.

Fondöten bazı : Fondöten sürmeden önce baz uygulaması porselen makyajın kalıcı daha uzun sürer.

Fondöten : Porselen makyajın temeli olan fondöten makyajın daha pürüzsüz durmasını sağlar.

Kapatıcı : Cilt üzerindeki kusurların kapatılmasında kullanılan kapatıcı lekelerin ve cilt yüzeyinde bulunan renk farkların kapatılmasında kullanılır.

Transparan pudra : Ciltteki makyajı sabitlemek için kullanılır. Mat yada yarı transparan pudra doğalık görüntü sağlar. Parlaklık veren pudralar cildin yağlanması porselen makyajın mat görüntüsünü bozar.

Allık : Yüzün daha canlı hale gelmesi için allık kullanabilirsiniz. Açık tonlarda sürülecek allıklar doğal görünmesine destek olur.

Far bazı : Göz makyajının kalıcı olmasını sağlamak ve makyaj ile sabitlenmesi için far fazı kullanılır. Porselen makyajda göz makyajı abartıya kaçılmamalıdır. Ayrıca takma kirpik kullanabilirsiniz.

Ruj : Ruj seçiminde abartıya kaçılmamalı, göz makyajına uygun olan ruj seçimi uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj sabitleyici sprey sıkarak makyajı bitirebilirsiniz. Sizlere gerek normal makyaj malzemeleri olsun porselen makyaj malzemeleri makyaj malzemelerini doğru kullandığınızda ortaya harika sonuçlar çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.