MAKYAJ ÇANTASI

MAKYAJ ÇANTASIBir kadının olmazsa olmazıdır makyaj çantası  ne zaman ne olacağını bilemeyiz mesela iştesiniz bir mesaj geldi akşam yemeğe çıkmanız gerekti bu gibi durumlarda makyaj çantası hayat kurtarıcıdır. Makyaj çantası içinde pek çok ürün taşırız neredeyse ve her kadının çantasında mutlaka bulabilirsiniz. Makyaj çantalarınızın içinde temel ihtiyaçlardan yanı sıra alternatif ürünlerde bulunmaktadır. Peki makyaj çantalarının içinde neler olmalıdır?

  • Kapatıcı makyaj malzemelerinin olmazsa olmazıdır. Kapatıcı sayesinde istenmeyen görüntüleri anında kapatabilirsiniz o yüzden makyaj çantasından çıkarmayacağınız en önemli malzemedir. Kapatıcıyla mucizevi bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Kirpiklerimizin dostudur rimeller çünkü uzun ve kıvrımlı kirpikler herkezin hayalidir makyaj çantasında da yeri mutlaka olmalıdır.
  • Fondötenle de büyük işler başarabilirsiniz anında çıkan sivilceleri kapatmakta büyük etsisi vardır.
  • Yüzü renklendiren allıklarıda unutmamamız gerekir tek başına anında görünümüzü değiştirebilir.
  • Makyajınızı tamamlayan en önemli diğer bir malzemede rujdur. Dudakları belli etmek için vazgeçilmezdir bu yüzden makyaj çantanızda çoktan yeri almış olmalıdır.
  • Unutmadan göz kaleminizide koymayı ihmal etmeyelim göz kalemlerinizle bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz.
  • Gözlerinizi belirginleştiren göz farı göz bölgenize ışıltı kazandırabilir

MAKYAJ ÇANTASINDA DİĞER BULUNMASI GEREKENLER

Küçük ayna ve cımbızda çantanızda bulunması gerekmektedir küçük bir ayna sayesinde istediğiniz yerde makyaj yapabilirsiniz. Bakımına çok dikkat etseniz de küçük tüyler görünümünüze hoş bir görüntü katmaz bu yüzden cımbız sayesinde tüylerden kökten kurtulabilirsiniz. Pamuk ve kreminizede yer vermelisiniz makyajınız bozuldu veya değiştirmek istiyorsunuz pamuk ve krem anında makyajınızı temizleyebilir.

MAKYAJ ÇANTASI NASIL TEMİZLENİR

Makyaj çantamızda fazla olan ürünlerinizi çıkarmanız gerekir. Makyaj çantanızda ezilmiş ve akmış ürünlere yer vermeyin parlatıcılar her yere bulaştığı için koruyucu kılıfa koymanız çantanızın kirlenmemesini önler  hafta da bir kere makinaya atıp yıkayabilirsiniz.

MAKYAJ ÇANTASI ÇEŞİTLERİ

Makyaj çantanız gideceğiniz yere göre farklılık gösterir günlük çantanızda kullanacağınız makyaj çantanızda her birinden bir tane olması yeterlidir. Fakat seyahat çantanızda kullanacağınız makyaj çantanızda daha fazla her aldığınız kıyafete uygun makyaj malzemeleri koyabilirsiniz. Bunların yanı sıra bir de profesyonel makyaj çantası vardır. Profesyonel makyaj çanası oldukça büyük ve çeşit çeşit malzemelerin bulunduğu makyaj çantasıdır. Valize benzeyen bir görünümü vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.