Kombin Trendinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kombin Trendinde Nelere Dikkat EtmeliyizModacıların uzun süredir kullanmadıkları bir stil son günlerde tekrar çıkış yakalamayı başarabildi. Uyumlu kombin stilleri adı verilen ve belli başlı kurallara dikkat edilmediği takdirde başarısızlıkla sonuçlanabilecek bu moda akımının başlıca amacı; uyumlu parçaları bir araya getirmektir.

Bu sezon ünlü markaların koleksiyonlarında sıklıkla yer vermeye başlamasıyla birlikte, modanın yükselen trendi arasına girmeyi tekrar başarabilen stil, şimdilerde sokak modasında da görülüyor.

Özellikle Gucci, Ralph Lauren defilelerinde dikkat çeken akımı uygularken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, birlikte inceleyelim.

Kombin Trendinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1-Kombinasyonda sınırları koruyun; uyumlu kombin stilinin ilk ve en önemli kuralı, kombin yaparken sınırlara uymaktır. Örneğin, etek ve bluzunuz birbirine uyumlu olarak tercih edildiyse, kullanılan üçüncü parça mutlaka farklı olmalıdır. Yani sınırınız, 2 parçadır.

2-Dengeyi korumayı unutmayın; Kıyafetlerde denge faktörünü koruyabilmenin en pratik yolu, natürel renklerden yardım almaktır. Baştan aşağı canlı renk veya desenli giysiler abartılı, göz yoran bir görünüm oluşturacaktır. Kombin trendinde ise, denge faktörü oldukça önemlidir. Örneğin, örgü detaylı elbiseler bu kombinlerde kullanılmaması gereken giyimler arasındadır.

3-Kıyafetinizi sade aksesuarla tamamlayın; Söz konusu stil göz dolduran, iddialı bir kombin olması dolayısıyla, aksesuarların abartılı seçilmesi yanlış olacaktır. Dikkatlerin giyime odaklanması amaçlanarak, sade aksesuar seçimleri yapılmalıdır. Bu konuya dikkat edilmediği takdirde, kombin boğucu bir havaya bürünür.

4-Zıt renklerde ojeleri tercih edin; Uyumlu giyim trendinin stil kuralı olarak altı çizilen bir diğer husus ise, oje, ruj, ayakkabı gibi detaylarda kullanılan renklerin, kıyafete zıt olarak tercih edilme zorunluluğudur. Seçtiğiniz oje ve rujunuz, kıyafetinizle bütünlük oluşturuyor gibi görünse de yapılan bir stil hatasıdır, stile aykırı hareket edilmiş olunacaktır.

5,Seçilen desenlerin uyumlu giyimde önemi; Bu stili kullanmayı tercih eden kişinin, vücut yapısını tanımadan yanlış tercihte bir desenle uygulayacağı kombin, kötü sonuçlar doğurabilir. Kıyafet bütünlük açısından, mükemmel bir görüntü çizse de iri desenli kıyafetler, göğüs ve kalça bölgelerinizi olduğundan iri gösterebilecektir. Bunun yerine küçük desenli giyim parçaları kullanmak, size daha fit bir görünüm kazandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.