Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Güneş Lekeleri Nasıl GeçerZararlı olan güneş ışınlarından etkilenen cildin üzerinde kahverengi ya da siyah şeklini almış güneş lekeleri oluşmaktadır. Bu lekeler güzellik salonlarında yapılan özel peeling uygulamaları ile arındırılmış olsa da, birden fazla kozmetik olmayan tamamı ile bitkisel ürünlerden edilmiş olan kremler yardımıyla da bu lekelerden kurtulmak mümkündür. İşte size bu ürünlerden bir kaç tanesini sıralayacağız.

Alfa Arbutin

Arbutin kremin iki farklı şekli vardır. Bunlardan birisi Alfa Arbutin diğeri ise Beta Arbutin. Yaban mersini, dut, kızılcık ve ayı üzümü özlerinden ve yapraklarından 1 ton gibi fazla miktardan 2 kilo exstrakt olarak ve biyolojik ham maddeye dönüştürülmesiyle elde edilmiştir. Bugüne dek cilt lekelerinde etkili şekilde aktif olarak işlev gören dünyanın en iyi ürünü olarak alfa arbutin gösterilmiştir.

Alfa Arbutin Nedir?

Tamamı ile bitkisel olan alfa arbutin cilt hücrelerinin yeni bir hayat kazanmasında etkili olan güçlü bir maddedir. Genel olarak leke giderici olarak da isimlendirilmiş bitkisel alfa arbutin, cilt üzerindeki rengi açmada, olası melanin üretimini azaltmada, ciltteki pigment yapısını düzenleme , güneş ve cilt lekeleri gibi olumsuz koşullara karşı oldukça etkilidir.

Alfa Arbutin Kremin Cilde Faydaları

Alfa Arbutin Kremin Cilde Faydaları

Sertifikalı olan aktiflerin bir araya getirilmesiyle cilt sorunlarına karşı etkili bir üründür. İlk kullanım sürecinden sonra geliştirilme yapılarak birden fazla daha aktif ile zenginlik kazandırılmıştır. Sadece cilt lekeleri ve cildin aydınlatılmasını sağlanması amacı ile kullanılan bir ürün değildir. Diğer yandan cilt üzerindeki kırışıklıkları da ortadan kaldırmaktadır. Cildin daha pürüzsüz bir görünümde olmasını sağlamak için HYALURONİC ACID ile desteklendirilmiştir.

Kumral ve esmer tenli olan insanların ciltleri zararlı güneş ışınları ile temas etmiş olduğunda dalga şeklini almış lekeler cilt

 üzerinde oluşmaktadır. Bundan dolayı da cildin sağlıklı bir görünümünü kazanması için Alfa Arbutin kremi düzenli şekilde kullıldığı taktirde leke dalgalarını ortadan kaldıracaktır. Böylelikle cildiniz daha canlı bir görünüm kazanmış olacaktır.

Güneş Lekeleri İçin B3 Vitamini

Cilt bakımı açısından b3 vitamini, fazla şekilde kullanılarak önemli derecede olumlu sonuçlar alınmış olan bir vitamindir. Güneş sonrasındaki bakım, cilt lekesi, kırışıklıklar, cilt yağlanması, sivilce, sedef ve egzama gibi durumlara karşı kullanılmış etkili bir vitamindir. Vitamin cilt yaşlanmasının hızını keserken, kırışık oluşmasının da önüne geçmektedir. Ciltteki nemin uzun süre kalmasını sağlayarak, kendince cilt üzerinde yağ tabakaları oluşturur ve cildin kırışıklık kazanmasının önüne geçmiş olur.

Cilt Lekesine Karşı B3 Vitamini

Cildimizde bulunan melanoist hücrelerinden salgılanan melanin pigmentinin cilt üzerinde birikmesi sonucunda cilt lekeleri oluşmaktadır. Genetik anlamdaki cilt yapısı, güneş ile fazla temas, hormonsal tabletler, kullanılan kimyasal maddeler ve doğrum sonrasındaki bir takım durumlardan dolayı lekeler oluşmaktadır. Buradaki söz konusu olan cilt lekelerinin azaltılmasında ve yeni doğal görünümlü bir cilde sahip olmada b3 vitamini yani niyasin oldukça etkilidir. Cilt lekeleri üzerinde ayrıca c vitamini ile beraber kullanılması durumunda etkisi daha da artmış olacaktır. Cilt lekelerini azaltması konumunda oldukça fazla etkisi olduğu bilinmektedir. Güneşe maruz kalma sonrasında ise cildin yaşlanmasının önüne geçmektedir. Yüzde 3 gibi bir oranda cilde b3 vitamini uygulaması sonrası 2 günde bir olacak şekilde uygulanacak olan a vitaminli yağ ve c vitaminli yağlarında karışımının uygulanması fazla şekilde etkisini gösterir.

Cilt Lekesine Karşı B3 VitaminiCilt Lekesini Yok Etmede Etkili C Vitamini

Cilt lekesi sorunu ile karşılaşan ciltlerde c vitamini oldukça etkilidir. Ancak sadece akşamları kullanılması tavsiye edilmektedir. C vitamini farklı açılardan ele alacak olursak, insan sağlığı için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Yine kendisini cilt lekelerinin tedavisinde kanıtladığı başarısı ile de göstermiştir. C vitamini cilt lekelerine karşı renk açıcı bir özelliği vardır. Cildi yenileyerek, önemli ölçüde besleme yapar. Cildin eski sağlıklı görünümünü kazanmasında etkilidir.

Cilt lekesine karşı etkili olan c vitamini, ilaçlar ve serumlar ile vücuda alınabilmektedir. Bunun yanı sıra krem ve losyonlar ile de vücut derisine takviye edilebiliyor. Uygulanacak olan bu takviyeleri sadece yaz aylarında yapılacağı düşünülmesin. Aynı şekilde kış aylarında da düzenli şekilde kullanmak cilt için faydalıdır. C vitamini su ile temas ettiği anlarda kolay bir şekilde çözülebilme özelliği vardır. Bundan dolayı insan vücuduna girdiği anlarda istenildiği miktar kadar depolanmaktadır. Geriye kalan miktar ise idrar yolu ile vücuttan dışarıya atılır. Her açıdan c vitamini kullanırken beslenme alışkanlığı da göz önünde bulundurularak dikkat edilmesi gerekir. C vitamini en fazla nerelerde bulunduğuna bakılacak olursa, limon, portakal, yeşilbiber, greyfurt, domates, ıspanak, karnabahar ve brokoli gibi gıdalarda bulunur. Bu gıdalarında taze olması oldukça önemlidir.

C vitamini saf I-ascorbic acid olarak alınabileceği gibi, c vitamini serumları ile de alınabilmektedir. Bu serumlar çok yüksek fiyatlara sahip değildir. C vitamini serumu 20 lira gibi oldukça makul seviyelerdeki fiyatlar ile alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.