Geniş Alnı Olanlar için Makyaj

Makyajın amacı, doğal olarak sahip olduğumuz özelliklerimizi geliştirmemize yardımcı olmaktır. Makyaj ürünleri, aynı zamanda daha belirgin görünmesini istediğimiz özellikleri de ön plan çıkarırlar. Daha dolgun dudaklar istiyorsanız, onları yapın; Daha cesur kaşlar istiyorsanız, onları oluşturun ve daha kısa bir alın mı istiyorsunuz: KONTUR! Büyük alın aslında ilginç bir özelliktir, ama nedense, küçük bir güzellik kusuru gibi algılandığı da olur. Alnınızın nasıl daha küçük görünebileceğini öğrenmek istiyor musunuz? Bu makalemizde geniş alnı olanlar için  makyaj ipuçlarını ve püf noktalarını araştırdık, aşağıda sunuyoruz.

Geniş Alnı Olanlar için Makyaj

1. Allık Kullanmak

MakyajDikkati alnınızdan uzaklaştırmak için, parlak renkli bir allık kullanabilirsiniz. Yanaklarınızdaki elmacık kemikleri boyunca biraz pembe ve şeftali tonu kullanın.

Allığınızı yüzünüzü hafifçe kaldırma etkisi yaratması için yukarı doğru kullanın.

Ayrıca bu şekilde allık kullanmak ve/veya ışıltılı parlak yanak ürünleri kullanmak da aynı etkiyi yaratır. Işığı yanaklarınıza yansıtır, böylece dikkati yüzünüzün merkezine çeker.

2. Daha Koyu Renk Fondöten Kullanmak

Bu makyaj hilesi, özellikle fotoğraflarda mükemmel işe yarar. Daha güçlü bir alın görüntüsü isterseniz, o zaman daha koyu bir fondöten kullanın. Makyajınızı uygulamadan önce saçlarınızı iyice toplayın. Böylece makyajınızı uygulamanız ve harmanlamanız kolaylaşır.

Daha sonra, doğal ten renginizden ortalama beş ton kadar daha koyu olan mat bir kapatıcı veya fondöten seçin. Şimdi orta boy, düz ya da kubbe şeklinde bir fırça ile alnınızın çevresine çizgi çizmeye başlayın. Karıştırma ya da harmanlama makyajın anahtarıdır. Başarılı bir yüz konturu elde etmek için, çok önemli ve gereklidir. Kusursuz bir sonuç elde edinceye kadar karıştırma işlemine devam edin. Kontur sert sınır çizgileri olmadan doğal görünmelidir.

Ardından daha güçlü ve net bir görünüm için bronzlaştırıcı kullanın.

Bu hile ile kemik yapınızın açıları artacak ve yüzünüzün yuvarlaklığı minimuma inecektir.

3.Aydınlatma

Aydınlatma, ışığı alnınızın merkezinden yansıtmanın en kolay yoludur. Böylece karşınızdaki gözün dikkatini, alnınızın genişliğinden uzaklaştırırsınız.

Işıldayan toz formunda bir aydınlatıcı seçin ve tam olarak kaşlarınızın arasındaki alnınızın merkezine uygulayın. Bu toz halindeki aydınlatıcıyı iyice yedirin. Yüzünüzün şeklini yukarı doğru kaldırmak için aydınlatıcıyı burun köprünüze de uygulayabilirsiniz.

Bu teknikle alnınızı öne doğru çıkaracak ve genişliğini azaltacaksınız.

4. İnce Yanaklar

Daha ince yanaklar, dikkati yüzünüzün merkezine çeker. Dikkati alnınızdan uzaklaştırır.

Doğal cilt tonunuzdan 3-4 ton daha koyu, toz formda bir bronzlaştırıcı kullanın. Yanağınızın ortasından, kulağınıza doğru çapraz bir çizgide uygulayın. Bu makyaj tekniği elmacık kemiği çukuru üzerinden uygulanır. Kolay bir yöntemdir. Uygulamada fırça kullanın. Düzgünce harmanlama yapmayı unutmayın.

5. Bronzlaştırıcı

Alnınızı anında kısaltmanın en kolay yolu, bir bronzlaştırıcı kullanmaktır. Bronzlaştırıcı, mat formüllü olmanın yanı sıra, istenen etkiyi sağlaması için doğal cilt tonunuzdan en az 3 ton daha koyu olmalıdır.

Konik bir allık fırçasına biraz bronzlaştırıcı alın, saç çizginizin etrafına uygulayın. Bu hile, yüzünüzde daha güçlü bir kemik yapısı görünmesini sağlayacaktır. Böylece alnınız, daha küçük görünecektir.

6. Gözler

Çekici bir göz makyajı uygulayın, böylece yüzünüzün odak noktası gözleriniz olur ve izleyicinin dikkatini alnınızdan uzaklaştırır. Göz makyajınız, yüz şekliniz üzerinde anında fark yaratır.

7. Dudaklar

Elinizde sadece birkaç saniye varsa ve alnınız küçültmek istiyorsanız dudaklarınıza parlak pembe ya da mercan rengi bir ruj sürün, böylece dikkati alnınızdan dudaklarınıza doğru çevirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.