Alfa Arbutin Cilt Lekeleri

Alfa Arbutin Cilt LekeleriCilt lekelerine karşı yüzde 40 oranında etkili bir madde olan Alfa Arbutin, Japonlar tarafından keşfedilmiştir. Beyaz ve pürüz içermeyen bir cilde sahip olmak isteyen Japonlar, Alfa Arbutin içeren kremler ve kozmetik ürünlerinin üretimine önem verdi.

Cilt lekelerini gidermek üzerine Alfa Arbutin ile yapılan çalışmalar sonucunda yüzde 40 oranında giderici etkisi olduğu belirlendi. Böylelikle tüm dünya üzerindeki insanlara karşı Alfa Arbutin mucizesi gösterilmiş oldu.

Bitkisel Arbutin Nedir?

Doğal bitkilerden edilmiş olmasının yanı sıra hücrelerin kalbinde yeni bir hayat anlamında önemli şekilde güçlendirecek etkisi olan özel bir bileşimdir. Bitkisel leke giderici şeklinde tanımlanmış olan arbutin, uygulanacak biolojik teknolojiyle birlikte kozmetik alanında cildin renginin açılmasında etkim bir maddedir. Ciltteki vazgeçilmezi olan fonksiyonların optimum düzeyde gelişimine yardımcı olmak için enerjinin aktarılmasına destek sağlar. Bunun yanı sıra hücreler arasındaki iletişim ağının doğru şekilde yeniden kurulması için imkan sunar. Cilt lekelerinde gözlerle görülecek düzeyde azalma etkisi yaratır.

Alfa Arbutin Cilde EtkisiAlfa Arbutin Cilde Etkisi

Bitkisel arbutin ciltte fazla şekilde bulunan melaninin renksiz madde ile değişimini sağlar. Diğer yandan bir takım enzimler ile birleşerek fazla tyrosin oksidasyonu oluşmasının önüne geçer. İşte burada en büyük etkisini güneşten dolayı cilt üzerinde oluşan sivilce, leke, çil gibi yaralanmaların üzerinde gösterir. Melanin miktarının artmasına engel olarak, olası cilt lekelerini de engellemiş olur.

Kullanımı

Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemiz içinde beyaz ten modasının gelme zamanıdır. Aslında cilt lekelerine karşı çözümler üretmek için çalışmalar yürüten ülkeler sıralamasında ilk sırada Japonya yer alıyor. Çünkü Japonların güzellik anlayışının temelinde beyazlık yatmaktadır. Bundan dolayı da beyaz tenlerinde oluşacak lekelere karşı, sık şekilde leke giderici krem ve maskeleri kullanmaktadır. Bu ürünleri kullananlar sıralamasında da her zaman ilk sırada bulunuyor. Genel olarak Japonlar güneşe maruz kalan bölgelerini doğru şekilde korumaya özen gösteriyorlar. Ancak yinede söz konusu olan kozmetik ürünlerini de kullanmaktan vazgeçmiyorlar. Japonya’ya göre Avrupa ülkelerinde bronz ten hakim olduğu için, genelde güneş kremleri kullanmayı tercih ediliyor.

Kış aylarına girildiği dönemlerde yaz aylarında oluşmuş olan lekelere karşı Amerika’da leke giderici serumlar, maskeler ve antiaging kremlerin kullanılması tercih ediliyor. Ülkemizde ise bronz ten favori durumda olduğu için gidişat bu yönde işlemiyor. Ancak gün geçtikçe ozon tabakasının incelmesinden dolayı, tüm dünya da beyaz ten modasının gelmesi de an meselesi olarak görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.