ACNELYSE Krem

ACNELYSE KremAcnelyse Krem Endeksiyon Bilgisi

İlaç içerisinde etkili olarak Tretinoin adındaki bir madde yer almaktadır. Ciltteki hücreleri besleyerek cildin yeni bir görünüm kazanmasını sağlar. A vitamini olarak cilde gönül rahatlığı içerisinde sürülebilen bir üründür. Deri üzerine uygulama işleminin ardından derideki üst tabakada yer alan epidermise ait hücrelerin tekrar yeni haline kavuşmasını sağlar. Acnelyse yoğun şekilde keratin oluşumuna baskıda bulunur ve derinin eski onarma mekanizmasında uyarma yapar.

Acnelyse Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlaç içerisinde barındırılmış olan etkin maddesine karşı herhangi bir alerjiniz var ise, kesinlikle kullanmamanız tavsiye edilir. Yoğun şekilde keratin oluşumu için deri üzerinde baskı yapar. Derinin yeniden kendisini yenilemesi için gerekli olan mekanizmaları harekete geçirir. Uygulama işlemi yapılmasının ardından deri üzerinde sıcaklık ve batma hissi ortaya çıkabilir. Buradaki dozu kendiniz dayanabileceğiniz düzeyde ayarlayabilirsiniz. Tedaviye başlanılan ilk haftada iltihaplı olan lezyonlardaki artış daha fazla görülebilir. Bu durumda endişe edilmesine gerek yoktur. Çünkü artış görülmesindeki neden lezyonların üzerinde ilacın etkili olmasından kaynaklıdır. İlacın size hiç bir fayda getirmediğini düşünmüş olsanız dahi, reçetenin üzerindeki belirtilen süre zarfında kullanmaya devam ediniz. Cilt üzerindeki iyileşme süreci ise 2 ile 3 hafta zamanı alabilir. Ancak tam anlamı ile fayda sağlanması isteniyor ise, buradaki süre 6 haftadan az olmaması gereklidir. Hiçbir şekilde ağız ve burun bölgeleri ile temas ettirmeyiniz. Tedavinin devam ettiği süre içerisinde zarar getirecek ışınlardan uzak durunuz. Cildinizi hassas duruma getireceği için güneş ışınları ile teması sonrası yanıklar meydana gelebilir. Yine tedavinin devam ettiği süre zarfında, sert şampuan, sert sabun, tüy dökücüler, alkollü cilt ürünleri ve saç boyası gibi ürünleri kullanmaktan uzak durunuz. Güneş yanığı ve rüzgar yanığı gibi enfeksiyonlu olan ciltlerde, açık yaralı cilt kısımlarında kullanmayınız.

Acnelyse Krem Kullanım ŞekliAcnelyse Krem Kullanım Şekli

Doktor tarafından hastaya karşı reçete edilmiş şekilde kullanılması gerekir. Tedavi devam ettiği sürece doktorun yönlendirmelerine dikkat ediniz. İlacın uygulanacak olan bölge temiz olmalıdır. Parmak ucu ile alınacak ilacı lezyonlu olan deri bölgesi üzerine hafif şekilde sürülür. Günde bir defa olmak üzere sadece geceleri uygulanmalıdır. Cilt üzerinde fayda sağlayarak iyileşmelerin görülmesi 2-3 hafta gibi bir süreyi bulabilmektedir. Ancak tam anlamı ile iyileşmenin görülebilmesi adına 6 haftadan daha uzun süre kullanılması gerekmektedir.

Acnelyse Krem Yan Etkileri

İlacın reçetesinde de belirtildiği gibi yan etkileri olarak, nefes alma sorunu, karın ağrısı, dil ve boğazda şişme gibi durumlar görülebilir. Bu durumlarda kesinlikle hemen uzman doktora başvurunuz. Tedavi edilen bölge üzerinde ise kızarıklık, tahriş, batma hissi, kaşıntı gibi yaygın şekilde görülen diğer etiklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.