Abiye Kıyafetlerinizde Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Abiye Kıyafetlerinizde Aksesuar Seçimi Nasıl YapılmalıdırYaz sezonunuza girdiğimiz şu günlerde, katılmamız gereken düğün organizasyonları ve davetlerinin de sayısı bir hayli artmaya başladı. Hanımlarımız, her ne kadar böyle davetler için alışverişlerini son ana bırakmayı tercih etseler bile, biz onlara ani katılmaları gerekebilecek organizasyonlara tedbir amaçlı, dolaplarında 1-2 abiye elbise bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.

Abiye kıyafetler, bir hanımın şık görünebilmesi için tek başlarına yeterli olmaz. Kıyafetlerini bütünleyen çanta, ayakkabı ve takılar, her biri geceye hazırlık aşamasının vazgeçilmez parçaları arasında bulunmaktadır. Bu sebeple de, kıyafetinize uygun çanta, ayakkabı ve aksesuar seçeneklerinin elinizin altında olması, size böyle zamanlar için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Abiye Kıyafetlerinizde Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kemerler, abiye kıyafetlerin vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunmaktadır. Kullanılan kemerin, kıyafete ve hatta kullanılan aksesuarlara uyumlu olması, kıyafetin bütünlüğünü korumak açısından oldukça önemlidir.

Kemerin seçiminde 2 adıma dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan birincisi; kemerin kaliteli olmasıdır. Taşlı detaylı kemerler, abiye kıyafetlerinize daha uyum sağlayacaktır. İkinci önemli adım ise; kemerin kıyafete tam uyum göstermesidir.

Katılmanız gereken bir baloysa ve kabarık elbise tercihi yaptıysanız, kemeriniz; elbise kumaşınızın dokusuna ve rengine uyum sağlamalıdır. Aksi takdirde, elbiseniz özel tasarım bile olsa, özelliğini yitirecektir.

Abiye Kıyafetlerde Takının Yeri ve Önemi

Abiye bir kıyafette, kullanılan aksesuar ve takıların yeri, en az kemer detayı kadar önem arz etmektedir. Uyumsuz kullanılan bir aksesuar, göz yoracağı için, elbisenin bütün havasını öldürebilir ve bu durum hayal kırıklığı yaratabilir.

Örnek olarak; kırmızı bir abiye kıyafete en uyum sağlayacak aksesuar; pırlanta veya yakut taşlı aksesuarlardır.

Aksesuara karar verilirken, elbisenin rengi ve dokusu dikkate alınmalıdır. Bir takının maddi değeri, sizin gecenin güzellerinden olmanızı sağlamaz. Kullanacağınız aksesuar imitasyon dahi olsa, şıklığı tutturduğunuz takdirde, gecenin en şık kadını olmanız gayet mümkündür.

Kıyafetle kullanılan takı; evinizde bulunan dekorasyon gibidir. Bir evde kullanılan eşyalar ne kadar kaliteli olursa olsun, zevksiz yapılan bir dekorasyon tüm görüntüyü bozabilmektedir. Aynı mantıkla, sizin büyük paralar ödeyerek aldığınız şık kıyafetiniz, yanlış aksesuarlarla oldukça rüküş görünmenize neden olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.